Alumni
08.11.2023.

Obnovljene stranice Alumna na webu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Na portalu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu dostupne su obnovljene i osvježene stranice Alumna te im može pristupiti preko poveznice https://mef.unizg.hr/o-nama/alumni/o-nama/.

Na obnovljenim stranicama Alumna MEFa mogu se pronaći svi diplomirani doktori medicine od 1923. do današnjih dana. Zahvaljujući uredništvu STUDMEF-a oni nešto “mlađi“ alumni će se uz pomoć fotografija moći prisjetiti svojih kolega s kojima su promovirani unatrag dvadesetak godina.

Velika novost je Forum gdje će alumni MEF-a moći međusobno komunicirati, ali i dijeliti korisne informacije među članovima te pomagati novim diplomantima savjetima i preporukama.

O načinu i uvjetima korištenja Foruma članovi će biti detaljno upoznati nakon registracije. Forum je namijenjen za članove stoga sve koji to još nisu pozivamo to postanu, a prvi korak je popunjavanje Pristupnice.

Riječ Alumni potječe od latinske imenice muškoga roda alumnus (pitomac, hranjenik, gojenac), a označava bivše studente nekog fakulteta, sveučilišta (ili ustanove/organizacije), koji nakon odlaska ostaju povezani s fakultetom. Premda naziv alumni ima stoljetnu tradiciju, u Hrvatskoj se kao pojam koristiti tek unazad nekoliko desetljeća. (Izvor: STUDMEF)