12.10.2015.

Obzor 2020. – Obavijesti za područje “Zdravlje, demografske promjene i kvaliteta života”

Slijedi nekoliko informacija relevantnih za područje „Zdravlje, demografske promjene i kvaliteta života“ (SC1) u programu Obzor 2020.

Otvoren je novi natječaj Innovative Medicines Initiative 2 (IMI 2): H2020-JTI-IMI2-2015-06.
Teme:

1. Development of Quantitative System Toxicology (QST) approaches to improve the understanding of thesafety of new medicines;
  2. Establishing impact of RSV (respiratory syncytial virus) infection, resultant disease and public health approach to reducing the consequences;
  3. Real World Outcomes Across the AD (Alzheimer’s disease) Spectrum (ROADS) to Better Care;
  4. Development of an outcomes-focused platform to empower policy makers and clinicians to optimise care for patients with haematologic malignancies;

Promotivni letak natječaja je u privitku, a više informacija možete naći na službenoj stranici IMI 2. Potrebno je naglasiti i da IMI 2 ima praksu organizirati informativne webinare koji su posvećeni svakoj temi posebno. Popis webinara za ovaj natječaj možete naći ovdje, a za sve zainteresirane koji ne stignu sudjelovati naknadno će biti dostupne video snimke i prezentacije. Rok za prijavu na natječaj je 12.01.2016.

• Izmijenjeni su obrazac i prezentacija Europske komisije namijenjeni prijaviteljima koji u svoje projektne prijedloge uključuju klinička istraživanja, te predstavljeni na nedavnom Info danu za SC1. Ugovorna i financijska pravila za klinička istraživanja nisu se promijenila, već Europska komisija kontinuirano mijenja vlastite prezentacije i obrasce kako bi prijaviteljima pružila što bolje smjernice. Prezentacija na temu kliničkih istraživanja u Obzoru 2020. dostupna je ovdje, a obrazac možete pogledati ovdje. Sve materijale s Info dana možete naći na službenoj stranici.
  • Europska je komisija putem Dnevnika elektroničkih natječaja – Tenders Electronic Daily (TED), objavila poziv na dostavu ponuda na temu „Studija o bolestima povezanim sa siromaštvom i zanemarenim bolestima“. Cilj poziva je procijeniti stvarni učinak dosadašnjih istraživanja financiranih sredstvima EU na bolesti povezane sa siromaštvom i zanemarene zarazne bolesti. Više informacija te relevantne dokumente možete pronaći na službenoj stranici TED portala. Rok za prijavu je 16.11.2015.
  • Europska komisija prima prijave za članstvo u sljedeće znanstvene odbore: 1.) Scientific Committee on Consumer Safety (SCCS); 2.) Scientific Committee on Health, Environmental and Emerging Risks (SCHEER). Znanstveni odbori vrše kvalitetnu neovisnu procjenu rizika te nude stručne savjete u području javnog zdravstva, sigurnosti potrošača te okoliąnih rizika. Uspješni bi prijavitelji trebali biti iskusni multidisciplinarni znanstvenici, s više od 10 godina profesionalnog iskustva. Članovi odbora imenuju se na razdoblje od pet godina, a više informacija o pozivu i načinu prijave možete saznati ovdje. Rok za prijavu je 02.11.2015.
  • Europska komisija organizira konferenciju pod nazivom „Research and Innovation for Maternal & Newborn Health“, 08.12.2015. u Briselu. Cilj konferencije je imati raspravu o suvremenim izazovima za zdravlje majki i novorođenčadi (kao što su porod u nehigijenskim uvjetima, nemogućnost pristupa odgovarajućim metodama liječenja komplikacija u trudnoći, nemogućnost praćenja stanja nakon poroda, i dr.) te pronaći najbolje preporuke prema kojima bi se ostvario napredak. Radna verzija agende je u privitku, a više informacija o konferenciji i načinu prijave možete saznati ovdje.
  • ZENIT GmbH, Europe Enterprise Network i Fit For Health 2.0 zajednički organiziraju brokerage event „Healthcare Brokerage Event MEDICA 2015“, koji će se održati 17-19.11.2015. u Düsseldorfu, u sklopu svjetskog sajma medicine – MEDICA 2015. Mogućnost besplatnog sudjelovanja na brokerage eventu ponudit će se tvrtkama i istraživačima koji su partneri ili koordinatori na projektima koji obećavaju u pogledu komercijalne eksploatacije rezultata i daljnjeg poslovnog razvoja. Više informacija o događaju i načinu prijave možete saznati ovdje. Rok za registraciju je 09.11.2015.

Slobodno mi se obratite ako imate relevantnih pitanja ili komentara.

Srdačan pozdrav,

Tina Kokan