Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

09.02.2023.

Održan Review meeting voditelja radnih paketa projekta Alliance4Life_Actions

U utorak 31.1.2023.g. održan je Review meeting voditelja radnih paketa (WP) projekta Alliance4Life_Actions (A4L) s g. Dušanom Šandorom koji je A4L Project Officer, povjerenik Europske komisije i s vanjskim ekspertima – evaluatorima.

Na sastanku je prikazan proces i rezultati rada u radnim paketima (WP) u ime institucija voditelja:
WP1 – Culture for Excellence (BMC SAV)
WP2 – Collaboration in Health Research & Innovation (MUL)
WP3 – Careers in Science and Beyond (UZSM)
WP4 – Competences for Innovation for Human Health (LIOS)
WP5 – Closing the Gap (UT)
WP6 – Project Management (MU)
WP7 – Ethics Requirements (MU)

Svi voditelji WP su nastojali sustavno i metodično prikazati zadatke i rezultate paketa. U izvještaju o WP3 (voditeljica prof. dr. sc. Nada Čikeš za Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) naglasak je stavljen na dokumente Best practices i White paper te je na kraju iznesen vrlo detaljan financijski izvještaj.

Evaluatori su imali niz pozitivnih komentara, a osnovno pitanje odnosilo se na diseminaciju i implementaciju rezultata u institucijama – partnerima i u široj znanstvenoj zajednici. Posebno su naglasili obvezu partnerskih institucija da široko informiraju svoje suradnike/zaposlenike o postignućima projekta, mogućim dobrobitima te obvezama implementacije.

Pohvalili su rezultate niza evaluacija koje su kao metode primjenjivane u većini paketa, a veliko je očekivanje upravo završenog izvrsnog dokumenta D1.3 Peer evaluation reports, koji bi mogao imati široku primjenu, osobito pri institucijskim evaluacijama.

U raspravi o održanim „trigger – events“ naglašen je uspješan i izvrsno koncipiran nedavni događaj u Zagrebu, posebno zbog povezanosti/primjeni projekta H2020 A4L u organizaciji infrastrukturnog projekta u Zagrebu i Ljubljani.