23.10.2024.

Održana godišnja konferencija Udruženja američko-hrvatskih profesionalaca (ACAP)

Godišnja konferencija Udruženja američko-hrvatskih profesionalaca (Association of Croatian American Professionals - ACAP) održala se od 3. do 6. listopada 2024. u Las Vegasu, SAD.

Association of Croatian American Professionals (ACAP) je neprofitna organizacija koja povezuje Hrvate i ne-Hrvate iz svih krajeva svijeta s ciljem povezivanja profesionalaca kako bi poticali suradnju i napravili pozitivne promjene u Hrvatskoj i lokalnim zajednicama.

Konferencija je okupila 250 sudionika, a među 70 zanimljivih i uglednih izlagača, kao jedan od panelista nastupio je prof. dr. sc. Davor Ježek, prodekan za studij na engleskom jeziku Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na temu "Medical education in Croatia: how can US help?".

Glavne teme Konferencije dotakle su se Hrvatske u budućnosti, odnosno kako bi Hrvatska trebala izgledati 2030. godine, studiranje u SAD-u i širenje poslovanja na SAD, umjetna inteligencija i dr.

Ovo je 8. po redu konferencija Udruženja, prethodna je održana u srpnju 2023. godine u Zagrebu.