06.02.2023.

Održana sjednica Dekanske konferencije medicinskih fakulteta

Konferencija dekana hrvatskih medicinskih fakulteta održana je 3. veljače 2023. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Na konferenciji se raspravljalo o Zakonu o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti te prijedlozima izmjena i dopuna Zakona o zdravstvenoj zaštiti, posebno usmjerenima kliničkoj nastavi i zdravstvenoj zaštiti studenata.

Jedna od tema bila je jačanje suradnje medicinskih fakulteta s Hrvatskim liječničkim zborom i Hrvatskom liječničkom komorom.

Uz dekana zagrebačkog Medicinskog fakulteta, prof. dr. sc. Slavka Oreškovića, glavnog tajnika Darka Bošnjaka, dipl. iur. i ravnatelja Hrvatskog instituta za istraživanje mozga, prof. dr. sc. Miloša Judaša sudjelovali su dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Ivica Mihaljević, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Goran Hauser, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, prof. dr. sc. Ante Tonkić i dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru, prof. dr. sc. Ivan Ćavar.

Konferenciji su također prisustvovali predsjednik Hrvatskoga liječničkog zbora, prof. dr. sc. Željko Krznarić, predsjednik Hrvatske liječničke komore. doc. dr. sc. Krešimir Luetić, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja, Ivica Šušak, državni tajnici u Ministarstvu zdravstva, izv. prof. dr. sc. Silvio Bašić i Tomislav Dulibić, dipl. iur.