OECD I BUDUĆNOST HRVATSKOG ZDRAVSTVA
U organizaciji Škole narodnog zdravlja "Andrija Štampar" Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, poslijediplomskog specijalističkog studija Menadžment u zdravstvu (LMHS) i Health Hub - think tank za zdravstvo, 30. lipnja 2026. godine, od 10.30 do 13.00 sati održat će se forum OECD I BUDUĆNOST HRVATSKOG ZDRAVSTVA, na Školi narodnog zdravlja "Andrija Štampar" u dvorani A.
Forum će okupiti predstavnike OECD-a, državne uprave, akademske zajednice, zdravstvenih ustanova, gospodarstva, digitalnog sektora i alumnije LMHS-a kako bi raspravili budućnost hrvatskog zdravstvenog sustava u vrijeme ubrzanih tehnoloških i društvenih promjena.
Poseban naglasak bit će na pitanjima digitalne transformacije zdravstva, primjene umjetne inteligencije, razvoja personalizirane medicine i telemedicine te na kompetencijama koje će biti potrebne budućim zdravstvenim liderima. Sudionici će razgovarati i o ulozi zdravstva kao pokretača inovacija, gospodarskog razvoja i društvenog napretka.
U sklopu foruma bit će predstavljen i novi natječaj za upis polaznika programa Leadership and Management of Health Services (LMHS), koji već više od dva desetljeća obrazuje generacije zdravstvenih lidera u Hrvatskoj.
Vrijeme i mjesto održavanja:
- 30. lipnja 2026. godine, 10:30 – 13:00 sati
- Škola narodnog zdravlja „Andrija Štampar“, Dvorana A
Forum će biti moguće pratiti uživo i online, a završni program i poveznica za online sudjelovanje bit će objavljeni naknadno.