19.03.2024.

Okrugli stol: Junaci u bijelom – mobilna kirurgija u Domovinskom ratu (21.3. u 13:30, dv. Čačković)

Udruga "Za Vukovar" i Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu organizatori su okruglog stola "Junaci u bijelom - mobilna kirurgija u Domovinskom ratu".

Okrugli stol će se održati u četvrtak 21. ožujka 2024. godine, u 13.30 sati, u dvorani "Miroslav Čačković“ Medicinskog fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3.

Uz dekana zagrebačkog Medicinskog fakulteta, prof. dr. sc. Slavka Oreškovića, sudjeluju:

• prof. dr. sc. Andrija Hebrang, ratni ministar zdravstva RH
  • prof. dr. sc. Blaženka Hofman, prim., anesteziologinja, pripadnica kirurške mobilne ekipe u Hrvatskoj Kostajnici 1991.
  • prof. dr. sc. Željko Jelinčić, liječnik-dragovoljac u Vukovarskoj bolnici 1991.
  • prof. dr. sc. Marijan Klarica, Odjel za opskrbu lijekovima pri Glavnom sanitetskom stožeru RH 1991.
  • Miroslav Kinčl, dr. med., zapovjednik ratnog saniteta u zapadnoj Slavoniji 1991.
  • doc. dr. sc. Stjepan Višnjić, predstojnik Klinike za kirurgiju Dječje bolnice u Klaićevoj, pripadnik saniteta u Ratnoj bolnici Stari Mikanovci 1991.
  • general doc. dr. sc. Boris Zdilar, pomoćnik načelnika Glavnog stožera za zdravstvo

Ovom prigodom u auli Fakulteta bit će postavljena izložba fotografija Antuna Arića Prizori tame - posljednje fotografije iz Vukovarske bolnice 18. 11. 1991., koja će se otvoriti isti dan u 9.45 sati.

Cijeli događaj svojim će nastupom uzveličati Pjevački zbor studenata MEF-a "Lege artis".