21.03.2023.

Onima koji i nakon smrti služe životu – ispraćaj pokojnika koji su svoje tijelo darovali studentima

U petak 17. ožujka 2023. na posljednji počinak ispratili smo pokojnike koji su svoje tijelo darovali studentima Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Ovom dostojanstvenom činu prisustvovali su profesori i studenti Medicinskog fakulteta, rodbina i prijatelji pokojnika. Uz počasne govore u Velikoj dvorani zagrebačkog Krematorija svoje su zahvale uputile studentice Dora Tuksar i Vita Guljaš te Klara Macan u ime demonstratora.

Zahvale donosimo u cijelosti na sljedećim poveznicama:

Zahvala Studenata Dora Tuksar
Zahvala Studenata Vita Guljaš
Zahvala Demonstratora Klara Macan

Program darivanja tijela nakon smrti pokrenut je na Medicinskom fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prije deset godina. Samo darivanje predstavlja iznimno plemenit čin i daje priliku budućim liječnicima da na pravi način ovladaju tajnama građe ljudskog tijela. To znanje je temelj boljeg i uspješnijeg učenja gradiva i iz drugih nastavnih predmeta, i to ne samo tijekom, već i nakon studija.

Više fotografija dostupno je u galeriji Facebook stranici STUDMEF-a.