01.06.2022.

Online izdanje novog ljetnog broja Medicinara – Žensko zdravlje

Dragi čitatelji i pratitelji Medicinara!

Izuzetno smo ponosni i sretni što vam možemo predstaviti online izdanje ljetnog broja Medicinara koji smo posvetili ženskom zdravlju. U temi broja obradili smo brojne teme koje su od javnozdravstvenog i društvenog značaja. Tako vas već na prvim stranicama očekuje povijesni pregled mijenjanja ideala ženske ljepote, članak o rodnoj pristranosti u medicini, ženskom genitalnom sakaćenju, postporođajnoj depresiji i policističnim jajnicima te nastavni tekst o raku dojke.

Ponosni smo i na našu suradnju s kolegama iz časopisa Sonda sa Stomatološkog fakulteta i Recipe sa Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta. Također, u suradnji s Udrugom Hipokart i ovaj broj Medicinar uljepšava kreativni kutak u kojemu možete pogledati radove naših studenata.

Ovim putem bismo htjeli zahvaliti i svim liječnicima i profesorima našeg Fakulteta koji sudjeluju u stvaranju Medicinara te je njihov broj svakim izdanjem sve veći.

Osim teme broja, u redovnim rubrikama Znanost, Studentski život, Društvo, Tehnologija i Sport čeka vas još mnoštvo zanimljivih članaka koje su pripremili vrijedni članovi naše redakcije, a časopis je kao i uvijek popraćen edukativnim letkom koji donosi pregled terapije najčešćih kliničkih sindroma u infektologiji.

Uživajte u čitanju Medicinara!

Medicinar Ljeto 2022 Online
Medicinar Ljeto 2022 Letak