25.10.2022.

Poziv na suradnju u pripremi novog broja mef.hr – “Znanost na Medicinskom fakultetu”

Poštovane kolegice i kolege,

U pripremi je prosinački broj fakultetskog glasila mef.hr radnog naslova „Znanost na MF“

U tematskom dijelu željeli bismo prikazati kakva je znanost na našem Fakultetu.

Što ima novoga u vrednovanju u znanosti? S obzirom na naglasak na data management u posljednjim projektnim prijavama, postoji li potreba za edukacijom znanstvenika u tom području?

Kakvo novo znanje nam je potrebno za publiciranje radova i što je to data mining?

Planiramo predstaviti sve projekte koji se trenutno provode na Fakultetu (njih 63) za što će nam biti potrebna suradnja voditelja projekata.

Želja nam je prikazati i medicinu na rubu znanosti tj. komplementarna medicina vs alternativna medicina.

Mlade istraživače bismo pozvali da prikažu svoje aktivnosti i probleme s kojima se susreću u svom djelovanju.

Kakve su mogućnosti internacionalizacije naših znanstvenika i mogućnosti zapošljavanja stranaca na Fakultetu?

Prikazali bismo analizu znanstvene publicistike tj. izvještaj o znanstvenoj produkciji u posljednjih nekoliko godina.

Kakve promjene zakonskih propisa u zdravstvu, znanosti i visokom obrazovanju nas očekuju?

U ovom broju u redovitom sadržaju uobičajeno ćemo objaviti vaše priloge o aktivnostima od srpnja 2022. godine – nastavne i znanstvene aktivnosti, međunarodnu suradnju, studentske aktivnosti te pregled događaja u kojima su sudjelovali naši nastavnici i studenti. Članku, po mogućnosti, pridodajte i neku ilustraciju (fotografiju zbivanja, grafikon, shemu, dokument,…).

Rok za slanje Vaših priloga i traženih informacija je 15. studeni 2022., s tim da ćemo pokušati objaviti i priloge koje dobijemo nakon toga roka, osobito ako opisuju posve recentne događaje.

Za sve upite smo Vam na raspolaganju: Sandra Kežman (e-pošta: sandra.kezman@mef.hr, telefon:4566-888) ili ja osobno (e-pošta: tvukusic@snz.hr).

S poštovanjem,
Tea Vukušić Rukavina