04.11.2021.

Poziv na suradnju u pripremi srpanjskog broja Mef.hr – “Student u fokusu”

Poštovane kolegice i kolege,

U pripremi je srpanjski broj fakultetskog glasila mef.hr radnog naslova „Student u fokusu“.

U tematskom dijelu željeli bismo prikazati važnost praktične medicine i vještina; koliko su studenti izgubili time što nisu imali praktičnu nastavu kao i spremnost studenata na rad nakon diplome. Kao bitan aspekt edukacije obradili bismo mogućnosti rada pod nadzorom u Obiteljskoj medicini i Hitnoj medicini.

Osvrnuli bismo se na mentalno zdravlje studenata na MEF-u, kako su utjecali pandemija i potresi; kako se sa situacijom rata u Ukrajini nose naši studenti medicine i studenti iz Ukrajine.

Koje su mogućnosti u edukaciji te praktičnom radu s telemedicinom i umjetnom inteligencijom?

Kakve promjene zakonskih propisa u zdravstvu, znanosti i visokom obrazovanju nas očekuju?

U ovom broju u redovitom sadržaju uobičajeno ćemo objaviti vaše priloge o aktivnostima od prosinca 2021. godine – nastavne i znanstvene aktivnosti, međunarodnu suradnju, studentske aktivnosti te pregled događaja u kojima su sudjelovali naši nastavnici i studenti. Članku, po mogućnosti, pridodajte i neku ilustraciju (fotografiju zbivanja, grafikon, shemu, dokument…).

Rok za slanje Vaših priloga i traženih informacija je 1. lipanj 2022., s tim da ćemo pokušati objaviti i priloge koje dobijemo nakon toga roka, osobito ako opisuju posve recentne događaje.

Za sve upite smo Vam na raspolaganju: Sandra Kežman (e-pošta: sandra.kezman@mef.hr, telefon:4566-888) ili ja osobno (e-pošta: tvukusic@snz.hr).

S poštovanjem,

Tea Vukušić Rukavina