Znanost
06.10.2022.

Predavanje “Synaptic plasticity modulating basal ganglia output”, prof. Alon Korngreen, The Gonda Centre, Bar-Ilan University, Israel

Pozivamo vas na predavanje pod naslovom “Synaptic plasticity modulating basal ganglia output”, koje će održati prof. Alon Korngreen, The Gonda Centre, Bar-Ilan University, Israel

Predavanje će se održati u ponedjeljak, 10. listopada s početkom u 8:30 sati, u predavaonici Zavoda za farmakologiju, Šalata 11.

Alon Korngreen zaposlen je od 2001. godine kao profesor pri Fakultetu prirodnih znanosti i Gonda Brain Centru Sveučilišta Bar-Ilan u Izraelu. Doktorirao je u području biofizike na Sveučilištu Ben-Gurion 1997. godine disertacijom o motilitetu cilija. Nakon toga, proveo je četiri godine u laboratoriju nobelovca, prof. Berta Sakmanna u Heidelbergu, proučavajući nelinearnu dendritičku integraciju u kortikalnim neuronima. Laboratorij prof. Korngreena na Sveučilištu Bar-Ilan bavi se razumijevanjem načina na koji neuroni obrađuju informacije, koji je neuronski kod na staničnoj razini i kako sinaptička integracija utječe na neuronske mreže. Prof. Korngreen je koordinator Erasmus Mundus Joint Masters projekta „NeuroData“ (države partneri: Izrael, Italija, Portugal, Nizozemska, Finska i Hrvatska).

Veselimo se Vašem dolasku!