Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

25.10.2023.

Predstavljanje sveučilišnog udžbenika „Radiologija“, 25.10.2023. u 17 sati u dvorani Čačković

Sveučilišni udžbenik „Radiologija“, urednika prof. dr. sc. Borisa Brkljačića i prof. dr. sc. Vinka Vidjaka, pruža relevantne informacije o radiološkim uređajima i osnovama radiološke fizike, radiobiologiji, kontrastnim sredstvima u radiologiji i zaštiti od zračenja.

Obuhvaća sva pojedinačna područja radiologije: neuroradiologija, radiologija glave i vrata, torakalna i kardijalna radiologija, radiologija krvnih žila i intervencijska radiologija, muskuloskeletna, abdominalna, urogenitalna i ginekološka radiologija, pedijatrijska radiologija, radiologija dojke i onkološka radiologija.

Nakladnik udžbenika je Medicinska naklada, a predstavljanje će se održati u srijedu 25. listopada 2023. u 17 sati, u dvorani Miroslav Čačković Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3.