30.06.2015.

Prezentacije instrumentalnih tehnika za istraživanje u medicini; 2.7. u 14 sati (dv. Šercer)

RAMAN MIKROSKOPIJA U MEDICINI
g. Josef Sedlmeier, Renishaw Češka
Prezentacija RENISHAW Raman sistema s posebnim naglaskom na bioprocesiranje, identifikacija stanica i tkiva Raman tehnikom.

MALDI IMAGING
g. Krešo Mesarek, Ansar-analitika d.o.o.

Prezentacija BRUKER tehnike masene spektrometrije gdje se radi „imaging“ odn. snimanje fiksiranog tkiva (pripremljenog mikrotomom) i određuje prostorna raspodjela proteina/peptida u uzroku, uz visoku rezoluciju i osjetljivost.

Prezentacije navedenih instrumenata održat će se na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, 2.7. 2015. (četvrtak) s početkom u 14 sati u dvorani Šercer.