Središnja medicinska knjižnica
15.06.2023.

Rapid ILL – besplatna dostava elektroničkih kopija članaka i poglavlja iz knjiga

Sveučilište u Zagrebu i NSK osigurali su mogućnost besplatne narudžbe i dostave članaka iz časopisa i poglavlja iz knjiga međunarodnih izdavača. Radi se o sustavu dostave elektroničkih dokumenata pod nazivom Rapid ILL. Usluga je namijenjena svim sveučilišnim sastavnicama, kao i cijeloj hrvatskoj akademskoj zajednici te zainteresiranim građanima. Članci iz časopisa i poglavlja iz knjiga isporučuju se besplatno, najčešće u roku od 1 do 5 dana.

Rapid ILL gotovo u potpunosti može zamijeniti narudžbe putem sustava SUBITO, uz veliku novost – dostupna građa isporučuje se bez troškova za naručitelja!

Članovi Medicinskog fakulteta željene članke mogu naručiti posredstvom Središnje medicinske knjižnice – slanjem upita na adresu tomislav.matic@mef.hrili Knjižnice „Andrija Štampar“ – upitom na lmachala@snz.hr.

Zbog učinkovitosti i brzine usluge, molimo da zahtjeve ne šaljete na obje knjižnice, te da uslugu koristite u slučaju kada vam članci nisu dostupni putem neke od pretplata Medicinskog fakulteta (Elsevier) ili nacionalnog i sveučilišnog konzorcija (Wiley, Springer, Nature, OUP, LWW...).