09.03.2022.

Sergej Saltykow – jučer, danas, sutra (Video)

„Sergej Saltykow – jučer, danas, sutra“ naziv je videozapisa koji je nastao u sklopu WAAT projekt Erasmus+. WAAT projekt Erasmus+ službeno je počeo 1. prosinca 2020, a posvećen je promicanju vrijednosti kulturne baštine između različitih europskih zemalja. Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu uključen je od samog početka preko Marka Kolića, povjesničara i studenta arhivistike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te Karle Draženović, studentice MEF-a. U sklopu projekta održano je više radionica, napravljena je internetska platforma te brojni materijali. Osim toga, krajem ožujka 2022. održat će se okupljanje u Pleternici na kojemu će biti predstavljeni završni rezultati, a bit će objavljen i priručnik.

U središtu videozapisa je Sergej Saltykow, patolog i pokretač Zavoda za patologiju MEF-a koji ove godine slavi, obljetničku, stotu godinu postojanja. Autori su u nekoliko minuta videozapisa predstavili najvažnije crtice iz bogate karijere ovog patologa. Osim toga, prikazali su kakvu ulogu Saltykow ima danas za Zavod.

POVEZNICA NA VIDEO: https://waatproject.eu/archives/video/sergej-saltykow-yesterday-today-tomorrow