11.03.2024.

Stipendije Programa Fulbright Foreign Student za akademsku godinu 2025./2026.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za mobilnost i programe Europske unije i Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u RH objavljuju natječaj za stipendije programa Fulbright Foreign Student u akademskoj godini 2025./2026. za prijedoktorska istraživanja u trajanju od dva semestra (9 mjeseci).

Stipendije su namijenjene kandidatima koji su stekli akademski naziv magistra znanosti ili ekvivalent te su u trenutku prijave upisani na poslijediplomski doktorski studij u RH, a dodjeljuju se za istraživanje i usavršavanje na sveučilištima u SAD-u.
Kandidati trebaju imati izvrsno znanje engleskoga jezika u govoru i pismu te podnijeti dokaz o hrvatskome državljanstvu i zaposlenju u RH.

Rok za prijavu je 31. svibnja 2024. godine, a više informacija o programu, detaljne upute i obrasci za prijavu nalaze se na mrežnim stranicama Veleposlanstva SAD-a.