Djelatnici, Studenti
22.03.2016.

Stručna rasprava i savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o kurikularnim dokumentima

Na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme u tijeku je stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima, o čemu je Ministarstvo putem svoje mrežne stranice obavijestilo stručnu javnost.

Stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima, namijenjena stručnoj javnosti, predstavlja strukturirano stručno savjetovanje u skladu s kojim struka ima priliku svojim znanjem, iskustvom i stručnošću utjecati na konačan sadržaj kurikulumskih dokumenata.

Detaljnije informacije o načinu, vrsti i planu savjetovanja mogu se pronaći na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme – stručna rasprava, točnije u dokumentu Cjelovita kurikularna reforma – Stručna rasprava i javno savjetovanje.

Cjelovita kurikularna reforma je iznad svih grupacija, partikularnih interesa i politika te je stoga nužna ovako predložena široka javna rasprava čiji je cilj postizanje nacionalnoga konsenzusa oko sadržaja reforme, u konkretnome slučaju oko sadržaja kurikulumskih dokumenata.

U svezi s navedenim, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Vas poziva da se aktivno uključite u stručnu raspravu.