13.03.2019.

“G Suite” dostupan svim studentima MEFa

Drage studentice i studenti,

G Suite je Googleov paket usluga koji uključuje brojne “cloud based” aplikacije i alate za povećanje produktivnosti. Ovaj paket uključuje Gmail, Drive, Calendar, Docs, Sheets, Forms, Hangouts, Photos, Classroom i mnoge druge Googleove usluge. G Suite je platforma koja omogućuje članovima iste organizacije (MEF ZG) da jednostavnije međusobno surađuju dijeleći i uređujući datoteke putem clouda. U ovu uslugu je uključen i neograničen prostor za pohranu podataka na Google Driveu!

Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu G Suite do sada je bio dostupan samo djelatnicima Fakulteta, a zahvaljujući Studentskom zboru, od sada je dostupan i studentima!

Za aktivaciju vašeg G Suite računa, molimo vas da ispunite obrazac: https://goo.gl/forms/yCZgi5lgLdJ9l8VB3

Vaš @mefhr.org račun neće biti aktiviran odmah po ispunjenju ovog obrasca, nego će se na temelju ispunjenih obrazaca svakih nekoliko dana novi korisnici unositi u sustav.

Sljedeći unos korisnika bit će u srijedu, 13. ožujka 2019. u kasnim večernjim satima.

Nakon što vam se otvori korisnički račun, njemu ćete moći pristupiti unutar bilo koje podržane Googleove usluge unošenjem svoje organizacijske e-mail adrese i šifre. Vaša G Suite MEF ZG e-mail adresa bit će jednaka upisanoj @student.mef.hr e-mail adresi, ali s domenom @mefhr.org (npr. ivan.horvat@mefhr.org ili ihorvat@mefhr.org). Kod prvog pristupa računu potrebno je upisati privremenu šifru iz ovog obrasca.

Oznake:

Studentima