Znanost
23.10.2023.

Studentski inovacijski dani u području zdravlja (i-Days) – 25. i 26.10.

Kreativan si student, imaš puno ideja no ne znaš kako bi ih proveo u djelo, nedostaje ti tehničkog znanja, imaš tremu?

Prijavi se na peti po redu EIT Health i-Day-e te potakni u sebi inovativni duh u području zdravlja, zdravstvene skrbi i zdravstvenog sustava.

Na i-Day-ima ćeš se pridružiti studentima iz različitih područja te ćete zajedno, uz motivaciju i stručno znanje mentora, naći rješenja nekih zdravstvenih izazova.

Ovogodišnjih izazovi i‑Day-a su:

1. Kako povećati broj mladih darivatelja krvi?

2. Intraoperativno snimanje složenih operacija na srcu djece

3. Kako stvoriti učinkovit javni sustav za promicanje vještina oživljavanja?

Izazove će predstaviti vrhunskih stručnjaci i znanstvenici, a mentori će vas upoznati s praktičnim alatima za inovacije, pristupom rješavanju izazova (design thinking metodologija) i predstavljanje ideja (pitching).

Kreirat ćemo multidisciplinarne timove koji će iznositi svoje ideje i rješenja, a ocjenjivat će ih komisija stručnjaka, koja koristi standardizirane kriterije bodovanja. Tri najbolja tima očekuju vrijedne nagrade. Pobjednički će tim biti nagrađen i sudjelovanjem na međunarodnoj pozornici, pod nazivom Winners’ Eventu, gdje će se natjecati protiv pobjedničkih timova iz drugih država. Također, dobit će podršku za daljnji razvoj svojih ideja te mogućnost uključivanja u EIT Health mrežu.

Kome je namijenjeno?

Za sve studente preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija koje zanimaju inovacije u zdravstvu. Ne trebaju vam nikakve posebne vještine ili prethodno iskustvo u inovacijama, poduzetništvu ili zdravstvu. Nema akademskih zahtjeva i studenti svih disciplina i studija u dobrodošli da se pridruže!

Razlozi za prijavu:

• Razvijte inovativni zdravstveni proizvod ili uslugu
  • Steknite znanja o alatima za inovacije: design thinking & pitching
  • Umrežavanje:
    • Povežite se s predstavnicima javnog sektora i industrije
    • Upoznajte kolege iz raznih studijskih programa
  • Natječite se za pobjedu: Pobjednici Zagreb i-Day-a bit će pozvani da se prijave za europsko natjecanje studenata
  • Gradite svoj životopis: Sudionici će dobiti EIT Health Certificate
  • Vrijedne nagrade

Kada?              25. listopada 2023. - Priprema; 17:00 – 19:30 (on line)

26. listopada 2023. - Radionica:  8:30 – 19:30

Gdje?               Sveučilište u Zagrebu; Radoslava Cimermana 88, Zagreb

Prijave za natjecanje su već otvorene, prijaviti se možeš ovdje:

Više informacija o natjecanju očekuj i na našim mrežnim stranicama i društvenim mrežama i EIT Health organizacije: https://eithealth.eu/programmes/i-days/

Pitanja nam pošalji na iday@unizg.hr.

Pridruži nam se, provedi kreativan dan, i možda baš ti budeš dio pobjedničkog tima!