10.03.2023.

Studentski izbori 2023. – 29. i 30.3.

Na temelju članka 13. Statuta Sveučilišta u Zagrebu i članka 15. stavka 1. i 2. Zakona o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama (NN 77/2007), rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić donio je 14. veljače 2023. Odluku o raspisivanju izbora za Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu i studentskih zborova sastavnica, koji će se održati 29. i 30. ožujka 2023.

Odluka o raspisivanju izbora za Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu i studentskih zborova sastavnica

Kandidacijski Obrazac 2023

Uz tu odluku, rektor Lakušić donio je i dvije odluke o imenovanju povjerenstava Sveučilišta u Zagrebu za provedbu studentskih izbora: Izbornog povjerenstva i Povjerenstva za prigovore.

Odluka o imenovanju Izbornog povjerenstva Sveučilišta u Zagrebu za provođenje studentskih izbora

Odluka o imenovanju Povjerenstva za prigovore Sveučilišta u Zagrebu za provođenje studentskih izbora

Zadaće Izbornog povjerenstva i Povjerenstva za prigovore Sveučilišta u Zagrebu za provođenje studentskih izbora propisane su Zakonom o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama te Pravilnikom o Studentskom zboru Sveučilišta u Zagrebu i studentskih zborova sastavnica.

Zakon o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama

Pravilnik o izborima za Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu i studentske zborove sastavnica Sveučilišta u Zagrebu

Odluke Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu vezane za studentske izbore:

Odluka O Provođenju Izbora Za Studentski Zbor MEFZG 22 23
Odluka Izborno Povjerenstvo Studentski Izbori