07.05.2021.

Sveučilište u Zagrebu među 2,7% najboljih sveučilišta na svijetu

Sveučilište u Zagrebu
 je na ovogodišnjem rangiranju Centre for World University Rankings (CWUR) kategorizirano u 2,7 % najboljih sveučilišta na svijetu. Ovo prestižno rangiranje koristi parametre kvalitete obrazovanja, zapošljivosti studenata, kvalitete akademskoga osoblja i istraživačkoga učinka za pozicioniranje sveučilišta. Pri tome se mjeri broj znanstvenih radova, broj radova visoke kvalitete, broj radova objavljenih u najprestižnijim časopisima i broj visoko citiranih radova.

ukupnom poretku od gotovo 20 tisuća sveučilišta, Sveučilište u Zagrebu zauzelo je 525. mjesto, pri čemu je najviši indikator istraživačka učinkovitost rangirana na 495. mjestu.

Od ostalih hrvatskih sveučilišta na ovoj listi se pojavljuju i Sveučilište u Splitu (766. mjesto), Sveučilište u Rijeci (1.526. mjesto) te Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (1959. mjesto).

Čestitamo svim sadašnjim i bivšim studentima, nastavnicima, znanstvenicima i umjetnicima Sveučilišta na postignutom priznanju!