27.10.2022.

Talent retention: How can Europe tackle the challenges of brain drain and capacity building in EU13 countries? (10.11. u 9 sati)

Obavještavamo Vas kako će se 10. studenog s početkom u 9 sati u Pragu održati konferencija (hibridno) pod nazivom Talent retention: How can Europe tackle the challenges of brain drain and capacity building in EU13 countries?

Konferenciju organizira Science Business ( Welcome to Science|Business | Science|Business (sciencebusiness.net)) u suradnji sa Science Europe (Science Europe) i Initiative for Science (Home - Initiative for Science in Europe (initiative-se.eu).

Unatoč godinama truda, istočna Europa i dalje zaostaje za zapadom u istraživanju i inovacijama. Samo 5,7% vodećeg EU istraživačkog programa Obzor2020 je otišlo u EU13 zemlje. Ipak, potencijal u regiji je ogroman, međutim, kako osigurati ostanak mladih znanstvenika? U kojoj mjeri postojeći instrumenti EU-a i nacionalni instrumenti pomažu u zadržavanju i privlačenju talenata? Koje su lekcije naučene kako bi se osiguralo da sljedeća generacija znanstvenika u srednjoj i istočnoj Europi bude bolje integrirana u programe EU?

Konferencija će okupiti lidere u istraživanju i inovacijama, iz privatnog i javnog sektora, iz središnje i istočne Europe kao i iz ostalih zapadnih prijestolnica koji žele premostiti jaz između istoka i zapada.

Detaljnije informacije, program i obrazac za registraciju možete pronaći na sljedećoj poveznici: Talent retention: How can Europe tackle the challenges of brain drain and capacity building in EU13 countries? | Science|Business (sciencebusiness.net)