Djelatnici, Studenti
10.04.2017.

Ivan Klasnić “Fit for life” – 13.04. u 17 sati

U četvrtak, 13.04.2017., u Klubu Hrvatskog instituta za istraživanje mozga (HIIM 3. kat) na Šalati s početkom u 17.00 sati, održava se TeaTime predavanje Ivana Klasnića, bivšeg reprezentativca hrvatske nogometne reprezentacije, pod nazivom „Fit for life!“ u okviru kojeg će biti govora o problemima s kojima se u profesionalnom sportu susreću sportaši sa transplantiranim organima.

UKRATKO O TEMI:

Nazivom predavanja „Fit for life!“ STUDMEF želi podržati inicijativu kojom se želi potaknuti osobe s presađenim organima na vođenje aktivnog života nakon transplantacije te dati svoj mali doprinos podizanju svijesti o važnosti doniranja i transplantacije organa koji potrebitima daje šansu za novi početak.

Danas je nažalost rašireno mišljenje kako su osobe sa presađenim organima teški invalidi što kod transplantiranih izaziva strah kako će svaka iole veća aktivnost dovesti do oštećenja i/ili gubitka transplantata.

Zbog toga su transplantirani pojedinci koji se aktivno bave sportom pravo bogatstvo budući da svojim stilom i načinom života ruše takva (pogrešna) shvaćanja. Stoga se nadamo da ćemo u bliskoj budućnosti i kod nas moći daleko češće slušati i gledati u medijima kako osobe sa presađenim organima postižu značajne sportske uspjehe. TeaTime sa Ivanom Klasnićem je naš mali doprinos ostvarenju tog cilja.

Detalji o TeaTime predavanju kao i prijava za predavanje nalaze se na Facebook događaju STUDMEFa.

Oznake:

Tea time