11.03.2024.

Tribina: Poremećaji jedenja u sklopu manifestacije Tjedan mozga, 12.3.2024. u 16.30 sati (dvorana Čačković i platforma Zoom)

Zabrinjavajuća činjenica je da se incidencija oboljenja u mlađih od 12 godina povećala u odnosu na zadnjih 10 godina.

Dodatan značajan izazov čini alarmantna činjenica da postoji porast broja slučajeva anoreksije diljem svijeta, uključujući i Hrvatsku, tijekom i nakon pandemije COVID-19, posebice u adolescentnoj dobi.

Važan čimbenik u liječenju je rano prepoznavanje poremećaja te pravovremen početak liječenja.

Panelisti će biti dječji psihijatar prof. dr. sc. Ivan Begovac, pedijatrijska gastroenterologinja prof. dr. sc. Orjena Žaja, sociologinja i savjetodavna terapeutkinja dr. sc. Jelena Balabanić Mavrović koja je i izvršna direktorica Centra za poremećaje hranjenja BEA, te prof. dr. sc. Aleksandra Dugandžić s Hrvatskog instituta za istraživanje mozga.

Pridružit će nam se i Mateja Klemenečić Klicper koja će podijeliti svoje vlastito iskustvo po pitanju uspješne borbe s ovim poremećajem.

Pratite tribinu preko Zooma.

Više obavijesti na www.hdn.hr.