Natječaji, Stručne službe, Studenti
22.11.2019.

Natječaj za financiranje jednomjesečnog istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču u 2020.

U sklopu partnerske razmjene dogovorene između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Beču (Universität Wien, www.univie.ac.at) pozivaju se doktorandi i postdoktorandi Sveučilišta u Zagrebu (kojima nije isteklo više od 7 godina od stjecanja doktorske titule) da se prijave na natječaj za financiranje jednomjesečnog istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču.

Prije podnošenja prijave kandidati trebaju dogovoriti suradnju i boravak tijekom potencijalnog istraživačkog boravka s mentorom na Sveučilištu u Beču. Dogovoreni boravak može započeti najranije u ožujku, a najkasnije do 1. studenoga 2020.

Stipendije se dodjeljuju doktorandima ili postdoktorandima Sveučilišta u Zagrebu. Dodatni uvjet za postdoktorande jest da im nije isteklo više od 7 godina od stjecanja doktorske titule.

Dodjeljuju se stipendije za dva kandidata.

Ukupni iznos stipendije je 1000 eura za svakoga kandidata.

Prijava na natječaj treba uključivati (na engleskom jeziku):

1. Ispunjeni prijavni obrazac (za preuzimanje obrasca kliknite OVDJE)
2. Životopis (Europass format – tablični prikaz)
3. Popis objavljenih radova (ako je kandidat objavio radove)
4. Kratak opis istraživačkog projekta i razloge istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču, uključujući literaturu korištenu za istraživanje
5. Pismo preporuke profesora sa Sveučilišta u Zagrebu
6. Prihvatno pismo mentora na Sveučilištu u Beču (u pismu mora biti naveden dogovoreni period boravka).

7. Potvrdu sastavnice o statusu doktoranda ili postdoktoranda na Sveučilištu u Zagrebu – na hrvatskom jeziku.

Rok za slanje prijava je 7. siječnja 2020.

Prijave se vrše na e-mail adresu: doktorski.studiji@unizg.hr

Također, kandidati su obavezni svoju prijavu u tiskanom obliku poslati poštom ili dostaviti na adresu (PISARNICA):

Sveučilište u Zagrebu – PISARNICA
Ured za doktorske studije i programe
Trg Republike Hrvatske 14
HR-10000 Zagreb

Rok za slanje prijava u tiskanom obliku zajedno s pratećom dokumentacijom je također 7. siječnja 2020.

Prijavom na ovaj natječaj kandidati prihvaćaju da se, u slučaju dobivanja stipendije, njihova imena javno objave na web stranici Sveučilišta.

Kandidate za korištenje stipendije odobrava Sveučilište u Beču. Kandidati kojima je odobreno financiranje istraživačkog boravka, po završetku boravka trebaju poslati kratak izvještaj na e-mail adresu: doktorski.studiji@unizg.hr

Prilikom obraćanja potencijalnom mentoru na Sveučilištu u Beču, kandidati trebaju priložiti kratki životopis i kratki opis svoga istraživačkoga projekta. Također, potencijalnom mentoru trebaju napomenuti da će, ukoliko im se odobri financiranje, moći ostvariti istraživački boravak u trajanju od mjesec dana. Potencijalnog mentora kandidati mogu pronaći putem poveznice www.univie.ac.at/en/organisation/. Na toj poveznici mogu se pronaći informacije o različitim istraživačkim institutima i odsjecima, opis njihove istraživačke orijentacije te informacije o pojedinim istraživačima.

Izabrani kandidati moraju sami pronaći smještaj tijekom svoga boravka u Beču.

Fotografija preuzeta sa https://www.univie.ac.at/.

Oznake:

Unizg