12.09.2024.

Znanstvena suradnja Medicinskog fakulteta i Instituta za vode Josip Juraj Strossmayer

U znanstvenom članku objavljenom 6. rujna 2024. u međunarodnom časopisu International Journal of Molecular Sciences – MDPI pod nazivom „Cardiotoxicity of Iron and Zinc and Their Association with the Mitochondrial Unfolded Protein Response in Humans” objavljeni su rezultati istraživanja s projekta "Mitohondrijske podpopulacije i UPRmt u dijabetičkoj kardiomiopatiji".

Projekt je pod pokroviteljstvom Hrvatske zaklade za znanost, a provode ga Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Institut za vode Josip Juraj Strossmayer u suradnji s drugim ustanovama iz područja zdravstva. Voditelj projekta je naš prof. dr. sc. Filip Sedlić

Više o projektu i rezultatima istraživanja dotupno je na poveznici Znanstvena suradnja s Medicinskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu - Institut Za Vode (institutjjs.hr).