20.12.2023.

Održana “ROUTE-HWF Radionica u Zagrebu”

"ROUTE-HWF Radionica u Zagrebu," dio projekta "A Roadmap OUT of mEdical deserts into supportive Health WorkForce initiatives and policies (Putokaz iz medicinskih pustinja u inicijative i politike za podršku djelatnicima u zdravstvenoj skrbi)," održana je 30. studenog i 1. prosinca 2023.

S 96 sudionika, radionica se usredotočila na izazove medicinskih pustinja - područja s ograničenim pristupom zdravstvenoj zaštiti. Glavne teme uključivale su područja medicinskih pustinja u Europi, strategije privlačenja zdravstvenih radnika u nedovoljno opskrbljene regije, i važnost političkih intervencija.

Na radionici su istaknuta inovativna rješenja poput telemedicine, mobilnih zdravstvenih usluga i obrazovnih reformi. Naglašena je potreba za suradnjom vlada, institucija i zajednica u poboljšanju pristupa zdravstvenoj zaštiti, ističući ključnu ulogu sveobuhvatnih politika i istraživanja u učinkovitom rješavanju ovih izazova.