05.04.2022.

Zavod za patologiju i 7. dani ICARUS Hrvatska

Tijekom 31. ožujka i 01. travnja 2022. u Pleternici su održani 7. dani ICARUS Hrvatska pod nazivom „Baštinske inicijative, edukacija i digitalno okruženje“. Na navedenom događaju bio je predstavljen i Zavod za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s izlaganjem „Sergej Saltykow – jučer, danas, sutra“. Izlaganje je napravljeno na temelju istoimenog videozapisa koji je nastao u sklopu WAAT projekta o kojemu je već bilo riječi.

U Pleternici su o razlozima odabira teme, nastanku videozapisa i iskustvu rada u sklopu WAAT projekta govorili Marko Kolić, povjesničar i student arhivistike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te Karla Draženović, studentica medicine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Izlaganje je bilo dobro prihvaćeno od strane prisutne publike, koja se do sada u većoj mjeri nije susrela s ovom temom. Osim uživo, izlaganje se moglo pratiti i online preko Zooma. Zahvaljujući tome, uskoro će biti dostupna i snimka predavanja.

Treba reći kako je videozapis „Sergej Saltykow – jučer, danas, sutra“ trenutno najpopularniji videozapis na WAAT platformi gdje se nalaze svi videozapisi koji su do sada nastali u sklopu projekta. Stoga pozivamo sve, koji do sada nisu, da pogledaju videozapis, lajkaju ga i komentiraju te podjele dalje ako im se svidi.